Yazı Arama Motoru Yükleniyor, Lütfen Bekleyiniz..

Şifre:


Seyfettin Gürsel

Seyfettin Gürsel

Mail Gönder
Sistemdeki Toplam Yazı Sayısı: 134
Seyfettin Gürsel TÜM KÖŞE YAZILARI

Orta gelir tuzağından kurtulmakta zorlanıyoruz

27.07.2014

AKP iktidarının ilk on yılında gerçekleşen yüksek kişi başına gelir artışı »»

Merhaba

24.07.2014

Zaman Gazetesi’nde ilk yazım. Bundan böyle perşembe ve pazar günleri »»

Piyasaların iyimserliği

16.07.2014

Piyasalar orta vadede iyimser bir senaryoyu satın alıyor. Piyasalar, Erdoğan'ın birinci turda iyi bir oyla seçilmesini, ardından da Gül'ün AKP'nin başına geçmesini ve Babacan'ın ekonomi ekibi ile yola devam edilmesini bekliyor.

Ekmeleddin İhsanoğlu iyi gidiyor

09.07.2014

Seçmen esas olarak sistem tercihi yapacak. Türkiye, parlamenter sistem ile mi, yoksa başkanlık/yarı başkanlık sistemi ile mi yönetilecek? Kampanyasını bu zemine oturtulabilirse İhsanoğlu'nun şansı artacaktır.

Cumhurbaşkanı seçimi

02.07.2014

Hangi görüşten olursa olsun Kürt seçmenler İhsanoğlu'na sıcak bakmıyor. Halepçe katliamı konusunda, genel olarak Kürt sorunu konusunda tek söz etmemiş olmasını kınıyorlar. İhsanoğlu'nu Türk devletinin seçkin bir temsilcisi olarak algılıyorlar ve daha ziyade MHP'nin adayı gibi görüyorlar.

Faizde makul indirim tatmin eder mi?

25.06.2014

Numan Kurtulmuş'un ve Nihat Zeybekçi'nin çıkışlarından öyle anlaşılıyor ki, bu faiz düzeyi de Başbakan'ı tatmin etmeyecek. Nasıl bir tepki vereceğini çok yakında öğreniriz. AKP'de para politikası konusunda ortaya çıkan derin görüş ayrılığı kolay kolay kapanacak gibi durmuyor.

Ortak adayın şansı

18.06.2014

İhsanoğlu bu potansiyel orana ulaşabilir mi? Bunun için CHP seçmeninin yüzde 80'ninin, MHP, SP ve BBP'in de firesiz desteği gerekiyor.

İhracat ve kamuyla büyüme

11.06.2014

Babacan ve Merkez Bankası başkanı Başçı ilk çeyrekte büyümenin yüzde 4 yakın, aynı zamanda da dengeli olduğunu savunuyorlardı.

Seyfettin Gürsel adlı yazarın, bu sitede yayınlanan tüm köşe yazıları sadece yazarı ve yazıyı yazmış olduğu kurumu bağlamaktadır.