Yazı Arama Motoru Yükleniyor, Lütfen Bekleyiniz..

Şifre:


Orhan Kemal Cengiz

Orhan Kemal Cengiz

Mail Gönder
Sistemdeki Toplam Yazı Sayısı: 254
Orhan Kemal Cengiz TÜM KÖŞE YAZILARI

Kahkaha atma, motora binme

01.08.2014

Kadının özgür olmasını, kendi vücuduna ve ruhuna sahip olmasını en büyük tehdit olarak gören; kendi cinselliğini sürekli olarak bastırdığı için, kadını kışkırtıcılıkla suçlayan bir erkek kafası bu. Temel referanslarını da dinden aldığını iddia ediyor...

İsmail kaçarken aklınıza mukayyet olun

29.07.2014

Gözaltındaki polisleri ziyaret edip, onlarla fotoğraf çektiren Hakan Şükür ve İdris Bal'ın mahkemeleri baskı altına alma suçu işlediğinin ileri sürülmesi gibi bir olay herhalde dünyanın başka hiç bir yerinde olamaz.

Başbakanın savcılığı ve Kalumnia

25.07.2014

Başbakan Erdoğan, Ergenekon davasının savcısı olduğunu söyledikten sonra, bugün de Ergenekon davasını açanları suçluyor. Erdoğan ve hükümet bugün yeniden savcılık rolü oynuyor.

Bir Müslüman ülke demokratik olsaydı

22.07.2014

Eğer öyle bir tane Müslüman ülke olsa Gazze'deki çocukları, büyük bir iki yüzlülükle bu katliamları görmezden gelen Batı liderlerinin gözlerinin içine sokardı.

Yeni Türkiye'yi gördüğümüz için

04.07.2014

Sürekli askeri vesayeti geriletmekle övünen bu hükümetin 82 Anayasası'nda sistem üzerinde vesayeti garanti etsin diye cumhurbaşkanına verilen anormal yetkilere nasıl dört elle sarıldığını görüyoruz.

Başbakana katil denebilir mi?

01.07.2014

Bir ildeki bir mahkeme evrensel hukukun kriterlerini de kullanarak hükümete Türkiye'nin içinde bulunduğu duruma ilişkin bir ayna tutuyor.

Alkol olmadan asla

27.06.2014

Pozantı'ya, Soma'ya, Uludere'ye yolsuzluklara ses çıkarmayan AK Partililer. Muğla'da bir partilinin alkollü bir toplantıda çekilmiş fotoğrafları sosyal medyaya düşünce ayaklandı.

31 yıllık mektup

20.06.2014

Biz darbelerle hesaplaşabildik mi sahiden? On binlerce insana işkence yapanları tespit edebildik mi?

Orhan Kemal Cengiz adlı yazarın, bu sitede yayınlanan tüm köşe yazıları sadece yazarı ve yazıyı yazmış olduğu kurumu bağlamaktadır.