Yazı Arama Motoru Yükleniyor, Lütfen Bekleyiniz..

Şifre:


Orhan Kemal Cengiz

Orhan Kemal Cengiz

Mail Gönder
Sistemdeki Toplam Yazı Sayısı: 258
Orhan Kemal Cengiz TÜM KÖŞE YAZILARI

Rabia meydanında ne oldu?

19.08.2014

Mısır, otoriterleşen bir rejimden kaçarken, demokrasi dışı güçlere göz kırpıldığında, kaçtığınız şeye bin kere rahmet okutacak bir diktatörlüğün kucağına nasıl düşüldüğünün hikayesini anlatıyor.

Müslüman soykırım yapmaz değil mi?

15.08.2014

İnsanlar dehşete düşmüş bir şekilde hayatlarını, ırzlarını koruyabilmek için kaçıyor. Bir kamyonetin arkasına doluşup kaçarken yere düşen bebeği almak için bile durmaya cesaret edemediklerini anlatıyor bir kadın. Ölüm veba mikrobuyla dolu rüzgârlar gibi peşlerinden koşuyor. Yakalandıklarında erkekle...

Cumhurbaşkanlığı da başkanlık da kesmeyecek

08.08.2014

Ortaöğrenimde yerleştirme sistemi tamamıyla değişti. İmam hatiplerin kapıları sonuna kadar açık. Başbakan'ın oğlunun başında olduğu vakıf Türkiye'nin dört yanına imam hatipler, yurtlar inşa ediyor. Ak Partili belediyeler ellerindeki arazileri vakfa tahsis etmek için yarışıyor.

Kafa kesicilere rehin düşmek

05.08.2014

O kafa kesen adamların komutanının Türkiye'de tedavi edildiğine dair bir fotoğraf çıkıyor ortaya, çıtınız çıkmıyor. Gazze'de hastane bombalayan İsrailli komutanın Türkiye'de tedavi edildiğini gösteren bir fotoğraf çıksa ortaya neler yapardınız?

Kahkaha atma, motora binme

01.08.2014

Kadının özgür olmasını, kendi vücuduna ve ruhuna sahip olmasını en büyük tehdit olarak gören; kendi cinselliğini sürekli olarak bastırdığı için, kadını kışkırtıcılıkla suçlayan bir erkek kafası bu. Temel referanslarını da dinden aldığını iddia ediyor...

İsmail kaçarken aklınıza mukayyet olun

29.07.2014

Gözaltındaki polisleri ziyaret edip, onlarla fotoğraf çektiren Hakan Şükür ve İdris Bal'ın mahkemeleri baskı altına alma suçu işlediğinin ileri sürülmesi gibi bir olay herhalde dünyanın başka hiç bir yerinde olamaz.

Başbakanın savcılığı ve Kalumnia

25.07.2014

Başbakan Erdoğan, Ergenekon davasının savcısı olduğunu söyledikten sonra, bugün de Ergenekon davasını açanları suçluyor. Erdoğan ve hükümet bugün yeniden savcılık rolü oynuyor.

Bir Müslüman ülke demokratik olsaydı

22.07.2014

Eğer öyle bir tane Müslüman ülke olsa Gazze'deki çocukları, büyük bir iki yüzlülükle bu katliamları görmezden gelen Batı liderlerinin gözlerinin içine sokardı.

Orhan Kemal Cengiz adlı yazarın, bu sitede yayınlanan tüm köşe yazıları sadece yazarı ve yazıyı yazmış olduğu kurumu bağlamaktadır.