Yazı Arama Motoru Yükleniyor, Lütfen Bekleyiniz..

Şifre:


Orhan Kemal Cengiz

Orhan Kemal Cengiz

Mail Gönder
Sistemdeki Toplam Yazı Sayısı: 261
Orhan Kemal Cengiz TÜM KÖŞE YAZILARI

Yolsuzluk yapanın elini koparmayın

02.09.2014

Davutoğlu, bize dünyada bir tanecik olsun, yolsuzluk soruşturması yapmanın, "hükümeti yıkmaya çalışmak" olarak nitelendiği örnek var mı, bunu açıklasaydı...

Nasıl haşhaşi olunur?

29.08.2014

Erdoğan'ın Danıştay'da Feyzioğlu konuşurken gösterdiği tepkiden, bugün Yargıtay üyelerine "Haşhaşi" demesine kadar meydana gelen olaylar "Yeni Türkiye'nin" süper net bir fotoğrafını ortaya koyuyor.

Kafa kesmekten yolsuzluğa

22.08.2014

Nasıl oluyor da siyasal İslam, kafa kesmekten, katliam yapmaya, seçimle iktidara gelip tiranlık kurmaktan, yolsuzluklara varıncaya kadar, her türlü melaneti meşrulaştıran sihirli bir değnek olarak kullanılabiliyor?

Rabia meydanında ne oldu?

19.08.2014

Mısır, otoriterleşen bir rejimden kaçarken, demokrasi dışı güçlere göz kırpıldığında, kaçtığınız şeye bin kere rahmet okutacak bir diktatörlüğün kucağına nasıl düşüldüğünün hikayesini anlatıyor.

Müslüman soykırım yapmaz değil mi?

15.08.2014

İnsanlar dehşete düşmüş bir şekilde hayatlarını, ırzlarını koruyabilmek için kaçıyor. Bir kamyonetin arkasına doluşup kaçarken yere düşen bebeği almak için bile durmaya cesaret edemediklerini anlatıyor bir kadın. Ölüm veba mikrobuyla dolu rüzgârlar gibi peşlerinden koşuyor. Yakalandıklarında erkekle...

Cumhurbaşkanlığı da başkanlık da kesmeyecek

08.08.2014

Ortaöğrenimde yerleştirme sistemi tamamıyla değişti. İmam hatiplerin kapıları sonuna kadar açık. Başbakan'ın oğlunun başında olduğu vakıf Türkiye'nin dört yanına imam hatipler, yurtlar inşa ediyor. Ak Partili belediyeler ellerindeki arazileri vakfa tahsis etmek için yarışıyor.

Kafa kesicilere rehin düşmek

05.08.2014

O kafa kesen adamların komutanının Türkiye'de tedavi edildiğine dair bir fotoğraf çıkıyor ortaya, çıtınız çıkmıyor. Gazze'de hastane bombalayan İsrailli komutanın Türkiye'de tedavi edildiğini gösteren bir fotoğraf çıksa ortaya neler yapardınız?

Kahkaha atma, motora binme

01.08.2014

Kadının özgür olmasını, kendi vücuduna ve ruhuna sahip olmasını en büyük tehdit olarak gören; kendi cinselliğini sürekli olarak bastırdığı için, kadını kışkırtıcılıkla suçlayan bir erkek kafası bu. Temel referanslarını da dinden aldığını iddia ediyor...

Orhan Kemal Cengiz adlı yazarın, bu sitede yayınlanan tüm köşe yazıları sadece yazarı ve yazıyı yazmış olduğu kurumu bağlamaktadır.