Yazı Arama Motoru Yükleniyor, Lütfen Bekleyiniz..

Şifre:


Oral Çalışlar

Oral Çalışlar

Mail Gönder
Sistemdeki Toplam Yazı Sayısı: 524
Oral Çalışlar TÜM KÖŞE YAZILARI

"ABD Erdoğan'ı bitirir" beklentisi...

23.09.2014

Türkiye'de; Batı'ya değişik platformlarda itiraz eden, İsrail konusundaki çifte standarda karşı koyan, İslamofobi üzerinden oluşturulan din algısını kabul etmeyen bir iktidar var. Bazen öfkeli ve itici, bazen makul bir dil kullanan bu iktidarın, toplumun desteğini aldığını gören Batı'nın; "yeni bir ...

Neden pazarlığa taktınız?

22.09.2014

Diplomasi denen işin özü, pazarlık yapmak ve karşılıklı ödünler vererek bir uzlaşmaya varmaktır. Rehineler kurtarıldığına göre; demek ki, Türkiye de bazı adımlar attı. Buradan "felaket senaryosu" üretmenin alemi yok.

Obama'ya soruyorum: Saddam mı, IŞİD mi?

20.09.2014

IŞİD şimdi Türkiye sınırlarında. ABD merkezli ve Türkiye'de muhalefet destekli yayınlar, sanki "IŞİD'ı Türkiye yaratmış" gibi bir hava yayıyorlar. Dün ABD'nin Irak'ı işgalini savunan yazarlar; son dönemde de, ABD merkezli yayınların peşinde analizler yapıyorlar.

Zorunlu Sünnilik dersleri

19.09.2014

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararı, temel bir insan hakları ihlaline dikkat çekiyor: Hiç kimse, devlet tarafından, bir inancı benimsenmeye zorlanamaz.

Normal HSYK ya da normalleşen bir HSYK

16.09.2014

Yeni ve özgürlüklerin geliştiği bir Türkiye hedefi; emri dışarıdan alan, hukuku bu amaçla eğip büken bir yargıçlar topluluğuyla el ele düşünülemez.

Medyanın değişimi, muhalefet ve iktidar...

12.09.2014

Değişimi anlamak; halkın yeni tercihlerini, hayat tarzını, tepkilerini, yargılarını, taleplerini anlamakla mümkün. Ekonomideki dönüşümü, yeni imkan ve yeni zorlukları gerçekten anlamakla mümkün.

CHP'nin sorunu lider mi?

08.09.2014

Şurası bir gerçek ki, Türkiye'nin etkin bir muhalefete ihtiyacı var. Bu muhalefetin, AK Parti iktidarını soldan eleştirmesi çok önemli. "Soldan eleştiri" nasıl olur? MHP ile her seçimde giderek artan bir ittifak çizgisine başvurması CHP'nin sola değil, katı milliyetçiliğe açılma yolunda ilerlediği a...

Atanacak 80 bin öğretmenden yalnızca 20'si Kürtçe

06.09.2014

Kürtçe öğretmen atamalarıyla ilgili durumu Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya sordum. "Bu alandaki eksikliği gidermek ve bazı adımlar atabilmek amacıyla imkanlarımızı zorluyoruz" diyen Avcı, mevzuat engelini aşmaya çalıştıklarını söyledi. Avcı, şimdilik 15-20 kadro açabileceklerini ifade etti.

Oral Çalışlar adlı yazarın, bu sitede yayınlanan tüm köşe yazıları sadece yazarı ve yazıyı yazmış olduğu kurumu bağlamaktadır.