Yazı Arama Motoru Yükleniyor, Lütfen Bekleyiniz..

Şifre:


Oral Çalışlar

Oral Çalışlar

Mail Gönder
Sistemdeki Toplam Yazı Sayısı: 491
Oral Çalışlar TÜM KÖŞE YAZILARI

En iyisi, Gazze'de askeri darbe yapın

22.07.2014

Muhtemelen, Netanyahu; bir halkın bunca eziyetin ardından, daha makul bir siyaset izlemesinin mümkün olmayacağını düşünüyor. Filistinliler'i daha azılı şiddete sevk edebileceğini hesaplıyor. Peki bu olmazsa ne yapacak?

'Paralel yapı' soruşturmasında Dink davası...

21.07.2014

Hükümet ve "paralel yapı"nın geçmişte işbirliği yapmış olması; ortaya çıkabilecek yeni bilgileri, yeni imkanları görmezden gelmeye gerekçe olamaz. Yargıya egemen "paralel yapı"nın tasfiyesi; yalnızca hükümetin değil, adalet isteyen herkesin meselesidir.

Damarlarımızdaki "asil kan" harekete geçti...

19.07.2014

"Paradoksal" diyebileceğimiz bir tablo söz konusu: Bazı "İslamcı" çevreler Yahudi düşmanlığına eğilim gösterirken; ulusalcıların bir kesimi de, Suriyeli mültecilere ve Araplara dair, benzer yoğunlukta bir tepkisellik içinde.

Abdullah Gül faktörü...

18.07.2014

Abdullah Gül, gerçekçi bir siyasetçi. Türkiye'nin bugünkü koşullarında, muhafazakar cephede; "AK Parti'ye alternatif" bir partinin şansının olmayacağını bilecek kadar tecrübesi bulunuyor.

Almanya: Göçmenlerin zaferi

15.07.2014

Albert Ludwig Üniversitesi'nde spor tarihi dersleri veren Prof. Blecking, sporun yabancıların Almanya'daki uyum süreçlerine katkısının yanı sıra, çok kültürlü takımların daha uyumlu ve başarılı bir grafik çizdiklerini savunuyor. 7-1'lik Brezilya galibiyeti de son yıllarda artan göçmen kökenli oyuncu...

Demirtaş yüzde 10'u aşarsa...

14.07.2014

Demirtaş, Kürt siyasetçilerin hala bir kısmının tutuklu olduğu bir tabloya inat, bir aday olarak karşımıza çıkıyor. Çözüm süreci ve özgürlükler için Demirtaş'ın göstereceği başarı önemli olacaktır, anlamlı olacaktır.

Tayyip Bey farkı

12.07.2014

İki adayı da izledikten sonra sonuç olarak şunu söyleyebiliriz: Tayyip Bey hitabetiyle, arkasındaki örgüt desteğiyle, önüne koyduğu özgürlükçü siyasi hedeflerle açık ara önde.

Ekmel Bey, Tayyip Bey karşılaştırması

11.07.2014

İki Köşk adayının tarzı, üslubu, olaylara yaklaşımı çok farklı. Sonuç olarak dünkü tablodan gördüğüm şu: Tayyip Erdoğan karşıtlığı temelindeki cephe, İhsanoğlu seçeneğinin başarılı olabilmesi için ortak ve yoğun bir psikolojik tavır içinde.

Oral Çalışlar adlı yazarın, bu sitede yayınlanan tüm köşe yazıları sadece yazarı ve yazıyı yazmış olduğu kurumu bağlamaktadır.