Yazı Arama Motoru Yükleniyor, Lütfen Bekleyiniz..

Şifre:


Oral Çalışlar

Oral Çalışlar

Mail Gönder
Sistemdeki Toplam Yazı Sayısı: 513
Oral Çalışlar TÜM KÖŞE YAZILARI

Erdoğan söyleyecek Davutoğlu yapacak mı?

30.08.2014

Tayyip Erdoğan, siyaseten Ahmet Davutoğlu'nun liderliğini yapmış bir isim. Aralarında uzun yıllara dayanan bir uyum olduğunu kimse inkar edemez. Davutoğlu, aynı zamanda, özgün düşünceleri olan bir bilim insanı.

CHP neden bu kadar gergin?

29.08.2014

CHP'nin bir durup düşünmeye ihtiyacı bulunuyor. Umalım ki, önümüzdeki günlerde kurultayda; bazı şeyleri daha derinlemesine konuşma imkanı bulsunlar. Türkiye'nin; kendine güvenen, siyaseti ve programı olan bir muhalefete olan ihtiyacı; en az eskisi kadar yoğun.

PKK yöneticisinden heykel eleştirisi...

26.08.2014

KCK Yürütme Konseyi Üyesi olan Duran Kalkan, Selahattin Erdem mahlasıyla kaleme aldığı yazıda; örgütün gençlik yapılanmasına ve son dönem yoğunlaşan yol kesme, otobüs yakma, kepenk kapattırma, heykel dikme gibi eylemlere sert eleştiriler yöneltiyor.

Kıyamet bölgesinin yükselen umudu: Kürtler

25.08.2014

Irak, Türkiye ve Suriye Kürtleri; bir kaos içindeki bölgede, önemli bir istikrar potansiyeli olarak, fotoğrafı değiştirebilecek konumdalar; Bölgedeki baskı ve zulümden kaçanların sığındığı bir sığınağa dönüşüyorlar.

Laikçi muhafazakarlık "kadınlar plaj"ında...

23.08.2014

Antalya'da "Kadınlar Plajı"na gösterilen tepki, laik kesimin giderek kurtulduğunu düşündüğümüz bir anlayış kodunu yeniden hortlatıyor: "Kadınlar örtünmesinler, eğer örtünürlerse de evlerine kapansınlar."

Neden Davutoğlu?

22.08.2014

Erdoğan, Çankaya'da iken Gül Başbakanlık koltuğuna otursaydı veya partinin başına geçseydi; başkanlık sistemine karşı bir tavır içine girmeyi tercih edebilirdi. Bu nedenle iki lider arasında ciddi bir kriz çıkabilir, Erdoğan'ın kafasındaki denklemler gerçekleşmeyebilirdi.

Muharrem İnce'nin şansı olabilir mi...

19.08.2014

Kafayı Erdoğan'a takmayı bırakıp, Türkiye'nin yaşadığı sorunlara takmak gerekiyor. Muharrem İnce'ye, Bülent Ecevit'in İsmet İnönü'ye karşı kazandığı tarihi başarıyı yeniden değerlendirmesini öneririm.

"Sakın ha!!!" diye diye...

18.08.2014

10 Ağustos'ta yeni bir dönem başladı. Türkiye'nin gerçek anlamıyla ilerici insanlarının, bir şeylerin değişmesinden gerçekten heyecan duyabilenlerin; daha cesur ve açık bir ruhla, sürece dahil olmaları gerekiyor.

Oral Çalışlar adlı yazarın, bu sitede yayınlanan tüm köşe yazıları sadece yazarı ve yazıyı yazmış olduğu kurumu bağlamaktadır.