Yazı Arama Motoru Yükleniyor, Lütfen Bekleyiniz..

Şifre:


Oral Çalışlar

Oral Çalışlar

Mail Gönder
Sistemdeki Toplam Yazı Sayısı: 515
Oral Çalışlar TÜM KÖŞE YAZILARI

17/25 Aralık darbe girişimi değilse, neydi?

02.09.2014

Siyasi hırs ve öfkelerimiz gözlerimizi bürümesin, şunu görelim: Türkiye, 17 Aralık ve 25 Aralık operasyonlarıyla; farklı bir raya doğru çekilmek istendi. "Proje", arka planda, hâlâ varlığını sürdürüyor.

Genelkurmay, Kürt meselesine "kırmızı çizgi" çekebilir mi?

01.09.2014

Genelkurmay Başkanı Özel'in "kırmızı çizgilerimiz aşılırsa" değerlendirmesi, böyle bir dönemde, kafalara "acaba?" sorularını getirdi. Askerin, siyasi iradenin kararlarının ötesinde bir kırmızı çizgisi olabilir mi?

Erdoğan söyleyecek Davutoğlu yapacak mı?

30.08.2014

Tayyip Erdoğan, siyaseten Ahmet Davutoğlu'nun liderliğini yapmış bir isim. Aralarında uzun yıllara dayanan bir uyum olduğunu kimse inkar edemez. Davutoğlu, aynı zamanda, özgün düşünceleri olan bir bilim insanı.

CHP neden bu kadar gergin?

29.08.2014

CHP'nin bir durup düşünmeye ihtiyacı bulunuyor. Umalım ki, önümüzdeki günlerde kurultayda; bazı şeyleri daha derinlemesine konuşma imkanı bulsunlar. Türkiye'nin; kendine güvenen, siyaseti ve programı olan bir muhalefete olan ihtiyacı; en az eskisi kadar yoğun.

PKK yöneticisinden heykel eleştirisi...

26.08.2014

KCK Yürütme Konseyi Üyesi olan Duran Kalkan, Selahattin Erdem mahlasıyla kaleme aldığı yazıda; örgütün gençlik yapılanmasına ve son dönem yoğunlaşan yol kesme, otobüs yakma, kepenk kapattırma, heykel dikme gibi eylemlere sert eleştiriler yöneltiyor.

Kıyamet bölgesinin yükselen umudu: Kürtler

25.08.2014

Irak, Türkiye ve Suriye Kürtleri; bir kaos içindeki bölgede, önemli bir istikrar potansiyeli olarak, fotoğrafı değiştirebilecek konumdalar; Bölgedeki baskı ve zulümden kaçanların sığındığı bir sığınağa dönüşüyorlar.

Laikçi muhafazakarlık "kadınlar plaj"ında...

23.08.2014

Antalya'da "Kadınlar Plajı"na gösterilen tepki, laik kesimin giderek kurtulduğunu düşündüğümüz bir anlayış kodunu yeniden hortlatıyor: "Kadınlar örtünmesinler, eğer örtünürlerse de evlerine kapansınlar."

Neden Davutoğlu?

22.08.2014

Erdoğan, Çankaya'da iken Gül Başbakanlık koltuğuna otursaydı veya partinin başına geçseydi; başkanlık sistemine karşı bir tavır içine girmeyi tercih edebilirdi. Bu nedenle iki lider arasında ciddi bir kriz çıkabilir, Erdoğan'ın kafasındaki denklemler gerçekleşmeyebilirdi.

Oral Çalışlar adlı yazarın, bu sitede yayınlanan tüm köşe yazıları sadece yazarı ve yazıyı yazmış olduğu kurumu bağlamaktadır.