Yazı Arama Motoru Yükleniyor, Lütfen Bekleyiniz..

Şifre:


Fehim Taştekin

Fehim Taştekin

Mail Gönder
Sistemdeki Toplam Yazı Sayısı: 179
Fehim Taştekin TÜM KÖŞE YAZILARI

'Kullanışlı aptallar' ile 'Yeni Rusya'

21.04.2014

Bir yanda eski Sovyet cumhuriyetlerinin yüreğini ağzına getirirken bile sarkastik olabilen Putin; diğer yanda kendi kırmızıçizgilerinin üzerine tünemiş Barack Obama. Çakıştıkları nokta; ikisi de savaşmak istemiyor. Ama biri aktif diğeri pasif.

Kürt hendeği; kâh siper kâh mezar

18.04.2014

Tam da 'Kürt baharı' derken, 4 parçalı Kürdistan'da federasyon-konfederasyon tartışmaları pupa yelken giderken 'Rojava' (Batı) ile 'Başur' (Güney) arasına hendek girdi.

İtinayla cinayet örtbas edilir!

17.04.2014

Çeçen dosyası, Türk-Rus ilişkilerinin karanlık tarafına düşüyor. İyi zamanda da kötü zamanda da bu değişmedi.

Kuveyt'in parası Çeçen'in kaması!

14.04.2014

Libya senaryosunun 'taşıyıcı gücü' olarak formüle edilen Özgür Suriye Ordusu'nun şapkasını kullananlar ya 'para, silah ve ideoloji' bileşeniyle sağlam duran 'cihadi selefiler'in safına kaydı ya yağmayla savaş ağalarına dönüştü ya da etkinliklerini yitirip kendi bölgelerine hapsoldu.

Sarinle ılımlılaşanlar!

11.04.2014

'Kırmızı çizgi, gizli hat' başlıklı yazısıyla hem ABD hem Türkiye'yi köşeye sıkıştıran gazeteci Seymour Hersh'e sordum:

Adım sarine çıkmış, eyvah!

08.04.2014

Habere imza atan kişi, bir makale için aylarını veren Pulitzer ödüllü 77'lik Seymour Hersh olmasaydı "Hadi oradan der" geçerdik.

Ermeni'ye tehcir Alevi'ye mezar

07.04.2014

Öyle bir hesap ki akla zarar. Hafızasında iki sürgün girişimini canlı tutan ve 3 yıldır güvercin tedirginliğiyle yaşayan Suriyeli Ermenilerin kasabası Keseb'i ele geçiren Kaide ve müttefiklerine lojistik destek vereceksin, sonra diaspora ayaklanınca, ABD Kongresi'ne mektuplar gidince ve Kars-Karakal...

Kürtlere IŞİD kapanı

04.04.2014

Suriye'den bir Kürt çığlığı seçim tantanasında kaybolup gitti. Cephe içinde cephe, düşmanlık içinde ittifak, ittifak içinde düşmanlıkların kafa bırakmadığı Suriye'de denkleme Kürtler girince işler hepten karışıyor.

Fehim Taştekin adlı yazarın, bu sitede yayınlanan tüm köşe yazıları sadece yazarı ve yazıyı yazmış olduğu kurumu bağlamaktadır.