Yazı Arama Motoru Yükleniyor, Lütfen Bekleyiniz..

Şifre:


Fehim Taştekin

Fehim Taştekin

Mail Gönder
Sistemdeki Toplam Yazı Sayısı: 221
Fehim Taştekin TÜM KÖŞE YAZILARI

Kandil: PKK devlet kurma derdinde olan milliyetçi bir örgüt değil

01.10.2014

Sabah kahvaltı sonrası Cuma kod adlı KCK Eşbaşkanı Cemil Bayık'ın yanına götürüldüm. Kobani Kantonu'na yönelik saldırıların 3. günüydü. Musul Konsolosluğu'nda rehin alınan Türkler de birkaç saat önce bırakılmıştı. Söze rehinelerden başlayınca Bayık, barış sürecinin kaderini Kobani'ye bağladı.

IŞİD Mahmur'un acılarını depreştirdi

30.09.2014

İlk durağım, bağrında yılan ve akrepten başka bir şeyi barındırmayan dağın eteğine kurulu Mahmur Kampı... Peşmerge ve PKK'lilerin birlikte nöbet tuttuğu kontrol noktaları, sağda Öcalan'ın portresinin asıldığı güvenlik kulübesi, solda terk edilmiş BM ofisi...

Kürtlere silah gider ama nasıl?

15.09.2014

Batının Suriye'de Kürtlere doğrudan silah vermesi zor. Ama Kürtlerin ittifak kurduğu koalisyonlar üzerinden bu mümkün. ABD ve AB Kürtlerle temasta; İD'le savaşan tüm yerel güçlere yardımı öngören bir mekanizma aranıyor.

Sınırsız sınır...

13.09.2014

Suriye krizinin yüküne karşılık kaçak döşenen yüzlerce boru hattından mazotun Türkiye'ye pompalanmasına göz yumuldu. Şimdi ortaklık bozuldu...

Cehenneme arka kapıdan...

12.09.2014

Bir vekâlet savaşı, ister ılımlılar ister Selefiler üzerinden geliştirilsin meyvesi yine Kaidevari yapılar olacak. Bu farklı coğrafyalarda defalarca tecrübe edildi. Ayrıca doğru koalisyonlar kurulsa bile askeri operasyonların İD ve benzeri örgütleri tamamen ortadan kaldırma şansı da yok.

Hadi şeytana 'merhaba' de!

10.09.2014

Bir tarafta Obama'nın İD'e karşı koalisyon davetine çekinceler koyan Türkiye, diğer tarafta ABD ile fiilen ortaklık kuran Amerikan düşmanları.

Kırık milletler

05.09.2014

Katliamlara maruz kalan, siyaseten başarısızlığa uğratılan, elindeki silahla baş başa kalan, travmatik süreçleri atlatamayan milletlerin sorunlu unsurları ötekilerin savaşlarına kolayca malzeme olabiliyor. Çerkesler, Kazaklar, Filistinliler...

Libya'daki vekâlet savaşı

02.09.2014

Bir tarafta kavganın başını çeken Hafter ve destekçileri, İslamcıları devrimi çalmaya çalışmakla suçlayıp teröristlerle mücadele ettiklerini söylüyor. Beri tarafta İslamcılar ve müttefikleri eski rejimin kalıntılarının karşı devrim çabası içerisinde olduğunu savunuyor.

Fehim Taştekin adlı yazarın, bu sitede yayınlanan tüm köşe yazıları sadece yazarı ve yazıyı yazmış olduğu kurumu bağlamaktadır.