Yazı Arama Motoru Yükleniyor, Lütfen Bekleyiniz..

Şifre:


Fehim Taştekin

Fehim Taştekin

Mail Gönder
Sistemdeki Toplam Yazı Sayısı: 209
Fehim Taştekin TÜM KÖŞE YAZILARI

Kürt dayanışması, Ezidi sürgünü, Türkmen yalnızlığı

06.08.2014

IŞİD'in Şengal'e girmesinin ardından Ezidilerin dinlerini değiştirmeye zorlandığı, sokak ortasında infazların yapıldığı ve kadınlara cariye muamelesi yapıldığı söyleniyor. Ezidilerin kadim yerleşim birimi Şengal, Tel Afer'den kaçan Şii Türkmen ailelerin de sığınaydı.

219 nolu zanlının bir diyeceği var

01.08.2014

Gazze cehenneminde İsrail saldırılarınıh tam ortasındayken, meğer Selam-Tevhid örgütüne üye olduğumu ve bu nedenle beni dinlediklerini öğrendim. Nasıl mı? Bir de benden dinleyin...

Asıl 'direniş' yerin altında

20.07.2014

İsrail kara birlikleriyle direniş tünellerini imha etmeyi amaçlıyor. Ancak bu o kadar kolay değil. Bir Filistinli şöyle diyor: "İsrail 12 uydu, 24 saat Gazze'yi dikizleyen insansız uçaklar, kameralarla çekim yapan balonlar ve işgal döneminden kalma muhbirlerine rağmen bu tünelleri tespit edemiyor."

'Savaşı bitirmek işimize gelmez'

17.07.2014

İsrail'in bir düşmanını iç savaşla ekarte etmek, İran-Suriye-Hizbullah-Hamas zincirini kırmak, kendi kendine yeten bir ülkeyi uluslararası sermayeye açmak ve bunlar olurken bölgeyi onlarca yıl uğraştıracak kaosu umursamamak; bölge için Amerikan vizyonu bu...

Kanlı sarmal

15.07.2014

Çatışmayı kimin tetiklediğinin anlamı yok. İsrail'in işgal altındaki topraklarda yarattığı korkunç anormalliğin bu tür patlamalara ya da şiddet olaylarına yol açmaması mümkün değil.

Rojava hattı Türkiye'yi savunma hattı

09.07.2014

Rojava, IŞİD'in 'İslam Devleti' adını verdiği hilafetinin sınırları içerisinde yer alıyor. Ve IŞİD, Suriye'de en çetin direnişle karşılaştığı Rojava'yı bölgede hilafetin önünde engel olarak görüyor.

İmkânsız görev!

07.07.2014

Nusra, İslami Cephe, Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ve YPG'nin IŞİD'la savaşa tutuştuğu Kuzey cephesini kendi haline bırakıp düşmanlarının birbirini tüketmesini izleyen Esad yönetimi şimdi uluslararası topluma 'terörle mücadelede' ortaklık teklif ediyor.

Hadi buyurun, biat vakti!

03.07.2014

IŞİD şimdilik devlet kurmanın sadece boğun eğdirme kısmıyla meşgul. Elbette hâkimiyet kurarken elektrik ve su şebekesini tamiri etmek ya da gıda malzemesi dağıtmak gibi hizmetleri de kısmi memnuniyet yaratıyor. Ancak kentlerin hayati ihtiyaçları kendini dayattığında 'İslam Devleti' sosyolojik realit...

Fehim Taştekin adlı yazarın, bu sitede yayınlanan tüm köşe yazıları sadece yazarı ve yazıyı yazmış olduğu kurumu bağlamaktadır.