Yazı Arama Motoru Yükleniyor, Lütfen Bekleyiniz..

Şifre:


Fehim Taştekin

Fehim Taştekin

Mail Gönder
Sistemdeki Toplam Yazı Sayısı: 214
Fehim Taştekin TÜM KÖŞE YAZILARI

Libya'daki vekâlet savaşı

02.09.2014

Bir tarafta kavganın başını çeken Hafter ve destekçileri, İslamcıları devrimi çalmaya çalışmakla suçlayıp teröristlerle mücadele ettiklerini söylüyor. Beri tarafta İslamcılar ve müttefikleri eski rejimin kalıntılarının karşı devrim çabası içerisinde olduğunu savunuyor.

Zafer mi hezimet mi?

28.08.2014

8 Temmuz'da başlayan çatışmalara son veren anlaşma 26 Ağustos'ta Kahire'de sağlandı. Gazze sokaklarında kutlamalara, İsrail'de ise Başbakan Benyamin Netanyahu'nun topa tutulmasına neden olan anlaşmanın Filistinliler için zafer olup olmadığı tartışması başladı.

Şam'ın tefiyle İD'in peşinden!

27.08.2014

ABD'nin, Alman istihbarat servisi BND aracılığıyla Şam yönetimiyle istihbarat paylaşımına gittiği haberi, tam da ABD'nin Suriye'ye operasyon fikrini pişirmeye başladığı günlerde geldi. ABD'den pası alan Suriye yönetimi bu fırsatı değerlendirip kuzey cephesini temizlemek hem de dışlandığı uluslararas...

Yedi düvelin varisidir ama Canlar Ülkesi'ne sandık kurdurtmaz!

25.08.2014

Abhazya'daki seçimler için Türkiye'de de sandık kuruldu. Ancak Gürcistan lobisinin isteği ile İçişleri Bakanlığı devreye girdi. Ama bu durum Dışişleri Bakanlığı'nın hesabına yazılacaktır. Ve, Türk Dışişleri'nin küçük sularda boğulduğuna dair son örnek de değil.

Rojava Kürtleri türbeye ilerliyor

22.08.2014

Son birkaç gündür IŞİD, Irak'ta Ezidilerin katledildiği Şengal ile Suriye'nin Til Koçer bölgesi arasında oluşturduğu güvenlik koridorunu ele geçirmek için hamle yapınca YPG de Süleyman Şah Türbesi'ne yakın IŞİD mevzilerine yüklendi.

Kürt dayanışması, Ezidi sürgünü, Türkmen yalnızlığı

06.08.2014

IŞİD'in Şengal'e girmesinin ardından Ezidilerin dinlerini değiştirmeye zorlandığı, sokak ortasında infazların yapıldığı ve kadınlara cariye muamelesi yapıldığı söyleniyor. Ezidilerin kadim yerleşim birimi Şengal, Tel Afer'den kaçan Şii Türkmen ailelerin de sığınaydı.

219 nolu zanlının bir diyeceği var

01.08.2014

Gazze cehenneminde İsrail saldırılarınıh tam ortasındayken, meğer Selam-Tevhid örgütüne üye olduğumu ve bu nedenle beni dinlediklerini öğrendim. Nasıl mı? Bir de benden dinleyin...

Asıl 'direniş' yerin altında

20.07.2014

İsrail kara birlikleriyle direniş tünellerini imha etmeyi amaçlıyor. Ancak bu o kadar kolay değil. Bir Filistinli şöyle diyor: "İsrail 12 uydu, 24 saat Gazze'yi dikizleyen insansız uçaklar, kameralarla çekim yapan balonlar ve işgal döneminden kalma muhbirlerine rağmen bu tünelleri tespit edemiyor."

Fehim Taştekin adlı yazarın, bu sitede yayınlanan tüm köşe yazıları sadece yazarı ve yazıyı yazmış olduğu kurumu bağlamaktadır.