Yazı Arama Motoru Yükleniyor, Lütfen Bekleyiniz..

Şifre:


Fehim Taştekin

Fehim Taştekin

Mail Gönder
Sistemdeki Toplam Yazı Sayısı: 219
Fehim Taştekin TÜM KÖŞE YAZILARI

Kürtlere silah gider ama nasıl?

15.09.2014

Batının Suriye'de Kürtlere doğrudan silah vermesi zor. Ama Kürtlerin ittifak kurduğu koalisyonlar üzerinden bu mümkün. ABD ve AB Kürtlerle temasta; İD'le savaşan tüm yerel güçlere yardımı öngören bir mekanizma aranıyor.

Sınırsız sınır...

13.09.2014

Suriye krizinin yüküne karşılık kaçak döşenen yüzlerce boru hattından mazotun Türkiye'ye pompalanmasına göz yumuldu. Şimdi ortaklık bozuldu...

Cehenneme arka kapıdan...

12.09.2014

Bir vekâlet savaşı, ister ılımlılar ister Selefiler üzerinden geliştirilsin meyvesi yine Kaidevari yapılar olacak. Bu farklı coğrafyalarda defalarca tecrübe edildi. Ayrıca doğru koalisyonlar kurulsa bile askeri operasyonların İD ve benzeri örgütleri tamamen ortadan kaldırma şansı da yok.

Hadi şeytana 'merhaba' de!

10.09.2014

Bir tarafta Obama'nın İD'e karşı koalisyon davetine çekinceler koyan Türkiye, diğer tarafta ABD ile fiilen ortaklık kuran Amerikan düşmanları.

Kırık milletler

05.09.2014

Katliamlara maruz kalan, siyaseten başarısızlığa uğratılan, elindeki silahla baş başa kalan, travmatik süreçleri atlatamayan milletlerin sorunlu unsurları ötekilerin savaşlarına kolayca malzeme olabiliyor. Çerkesler, Kazaklar, Filistinliler...

Libya'daki vekâlet savaşı

02.09.2014

Bir tarafta kavganın başını çeken Hafter ve destekçileri, İslamcıları devrimi çalmaya çalışmakla suçlayıp teröristlerle mücadele ettiklerini söylüyor. Beri tarafta İslamcılar ve müttefikleri eski rejimin kalıntılarının karşı devrim çabası içerisinde olduğunu savunuyor.

Zafer mi hezimet mi?

28.08.2014

8 Temmuz'da başlayan çatışmalara son veren anlaşma 26 Ağustos'ta Kahire'de sağlandı. Gazze sokaklarında kutlamalara, İsrail'de ise Başbakan Benyamin Netanyahu'nun topa tutulmasına neden olan anlaşmanın Filistinliler için zafer olup olmadığı tartışması başladı.

Şam'ın tefiyle İD'in peşinden!

27.08.2014

ABD'nin, Alman istihbarat servisi BND aracılığıyla Şam yönetimiyle istihbarat paylaşımına gittiği haberi, tam da ABD'nin Suriye'ye operasyon fikrini pişirmeye başladığı günlerde geldi. ABD'den pası alan Suriye yönetimi bu fırsatı değerlendirip kuzey cephesini temizlemek hem de dışlandığı uluslararas...

Fehim Taştekin adlı yazarın, bu sitede yayınlanan tüm köşe yazıları sadece yazarı ve yazıyı yazmış olduğu kurumu bağlamaktadır.