Yazı Arama Motoru Yükleniyor, Lütfen Bekleyiniz..

Şifre:


Fatih Özatay

Fatih Özatay

Mail Gönder
Sistemdeki Toplam Yazı Sayısı: 520
Fatih Özatay TÜM KÖŞE YAZILARI

Reform yapamamak (6)

20.11.2014

Neden ekonomimize ilişkin sorunları tatmin edici bir şekilde ortaya koyuyoruz da, o sorunları çözmek üzere bir öncelik sıralaması yapıp somut politikalar üretemiyoruz?

İki olumlu gelişme: Ne kadar kalıcılar?

19.11.2014

Son haftalarda ekonomimiz açısından olumlu gelişmeler yaşanıyor. Bunların başında ham petrol fiyatlarının önemli ölçüde düşmesi geliyor....Yazarın yazısının devamını okumak için üye olmalısınız. Ücretsiz üye olmak için lütfen Üye Ol bağlantısını tıklayınız.<a href='http://ads.dunya.com/adclick.ph...

Reform yapamamak (5)

17.11.2014

Öyle reformlar var ki, uygulanabilseler politik destek alacaklar. Ancak uygulanma fırsatı bulamıyorlar; çünkü kaybedenler ve kazananlar önceden belli olmadıkları için desteklenmiyorlar.

Reform yapamamak (4)

13.11.2014

Reformun ilk döneminde eskisine kıyasla daha kötü bir duruma düşme olasılığı var. Büyüme oranınız eski dönemdekinin altına inebilir. O dönemde, anketler siyasi desteğinizin azaldığını gösterirse ne olacak?

Reform yapamamak (3)

12.11.2014

Bu ülkede reform yapmak zor. Ama imkânsız değil. Reform yapmak için öncelikle 'uçuk kaçık' bir ekibe ihtiyaç var. 'Siz nasıl tensip buyurursanız' ile reform olmaz.

Açıklanan reform programı reform programı mı

12.11.2014

Başlıkta sorduğum sorunun yanıtını baştan vereyim: Değil. Değil çünkü bir programın reform programı olması için ekonomimizi nasıl dönüştüreceğine...Yazarın yazısının devamını okumak için üye olmalısınız. Ücretsiz üye olmak için lütfen Üye Ol bağlantısını tıklayınız.<a href='http://ads.dunya.com/a...

Reform yapamamak (2)

11.11.2014

'Pazar listesi' şeklindeki uzun reform listelerinden kaçınılması gerekiyor. Önemli olan, öncelikli reform alanlarının ve ilgili reformların siyasi olarak ne kadar yapılabilir olduklarının sağlıklı saptanması.

Reform yapamamak (1)

10.11.2014

Onuncu Kalkınma Planı Öncelikli Dönüşüm Programlarının 1. Paketi açıklandı. Reformun başlangıç tarihi var, bitiş tarihi var, kim sorumlu, kim destek olacak hepsi belli. Bu kadar somut, ya da büyüklerimizin diliyle bu kadar müşahhas olur yani. İyi de 'küçük' bir sorun yok mu? Neyi amaçlıyordu reform?...

Fatih Özatay adlı yazarın, bu sitede yayınlanan tüm köşe yazıları sadece yazarı ve yazıyı yazmış olduğu kurumu bağlamaktadır.