Yazı Arama Motoru Yükleniyor, Lütfen Bekleyiniz..

Şifre:


Fatih Özatay

Fatih Özatay

Mail Gönder
Sistemdeki Toplam Yazı Sayısı: 450
Fatih Özatay TÜM KÖŞE YAZILARI

Daha fazla tüketim daha fazla oy mu?

19.04.2014

Tüketici kredilerinin milli gelire oranı 2002 sonundan 2013 sonuna tam 13.4 kat artıyor. Taksitli kredi kartlarının getirdiği ek avantajı da kullanarak, eskisine kıyasla daha yüksek tutarlı malları satın alma olanağına kavuştular.

Bileşimi bozup daha da kırılganlaşmak ister miydiniz?

17.04.2014

Türkiye ekonomisinin yüzde 3'ün altında büyümesi riskinin temel nedeni ne MB kararları ne de BDDK kararları, uluslararası piyasalardaki gelişmeler.

Hesaba katılması gereken olgular

16.04.2014

Şu günlerde Türkiye'de uygulanmak üzere kısa döneme ilişkin ekonomi politikası tavsiye eden, yani para ve maliye politikalarının şu ya da bu biçimde değiştirilmelerini öneren herkesin dikkate alması gereken bazı olgular var. Bunları hesaba katmadan, mesela faiz düşürün ya da kredi açma koşullarını k...

Seçmen neden maziye bakıyor da son birkaç yıla bakmıyor?

15.04.2014

Yanlış olan, cari fiyatlarla ölçülen milli geliri alıp, ortalama dolar kuruna bölüp dolar cinsinden milli geliri elde edip; bu yıl geçen yıla kıyasla şu kadar büyüdük demek.

Var mı o niyet?

12.04.2014

Notumuzun düşürülmesi riski var. Elbette bu bir kader değil. Tekrar ekonomimizi toparlayabiliriz. Toparlayabiliriz de önce bunun için niyet olması gerekir.

Çorba sever miydiniz?

10.04.2014

Ekonomik performansı ölçmek için (bu tür) kişi başına dolar cinsinden gelir kullanılarak seçim sonucu analizi falan yapılmaz.

Merkez Bankası ve BDDK ne yapabilir?

09.04.2014

Büyümenin geçen yıla kıyasla belirgin biçimde düşük olacağı yönündeki emareler artıyor. Bu gidişatı önlemek için Merkez Bankası (MB) faiz indirebilir mi? Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) kredi arzını kısıtlayan kararlarını geri alır mı?Türkiye 2014 içinde iki önemli ekonomi politikas...

Biz, bilince...

08.04.2014

Tek kişi, çiftlerin kaç çocuk sahibi olacaklarına, Fenerbahçe spor kulübünün başkanının kim olması gerektiğine, faizlerin düşürülmesine ve daha nicelerine karışıyor ve karar veriyor.

Fatih Özatay adlı yazarın, bu sitede yayınlanan tüm köşe yazıları sadece yazarı ve yazıyı yazmış olduğu kurumu bağlamaktadır.