Yazı Arama Motoru Yükleniyor, Lütfen Bekleyiniz..

Şifre:


Eyüp Can

Eyüp Can

Mail Gönder
Sistemdeki Toplam Yazı Sayısı: 472
Eyüp Can TÜM KÖŞE YAZILARI

Akit gazetesinin sorduğu o önemli soru

22.07.2014

Medyaya partizan bir anlayışla akreditasyon uygulanıyor. Eskiden askerin yaptığını şimdi AK Parti yapıyor. Ama bakın tek bir örnek bile bu uygulamanın aslında hepimizi nasıl kısırlaştırdığını çok güzel anlatıyor.

Cem Yılmaz gibi bir mizahçı bile gülüp geçemiyor

17.07.2014

Nedir bu tahammülsüzlük, insanları etiketleme, fişleme hastalığı. İnsanlar emek harcayarak çektikleri bir filmin kutlamasını yapamayacaklar mı? Yapınca içti, içmedi diye afişe mi edilecekler.

Yeni bir siyasi yıldız mı doğuyor?

16.07.2014

Ekmeleddin İhsanoğlu'nun CHP'den adaylığı nasıl bir anlamda siyasette 'muhafazakarlığın örtük zaferi' ise, Demirtaş'ın Çankaya adaylığı da HDP'nin Türkiyelileşmesi adına Kürtler'in zaferi.

Ayelet Shaked mi Yıldız Tilbe mi?

15.07.2014

Hem Türkiye'de hem de İsrail'de hedefleri farklı da Tilbe ile aynı zihniyete sahip çok sayıda insan var maalesef. Bu yüzden olsa gerek bırakın bir pişmanlık belirtisini, yanlıştan geri dönmeyi üstüne üstüne gidiyor...

IŞİD'in Türkiye şubesi mi iş başında?

10.07.2014

Kaç gündür bekliyorum, her gün bir ilde miting yapan defalarca kameraların karşısına geçen başbakan bu saldırılardan sonra Caferi vatandaşlarımızı rahatlatan bir açıklama yapar diye...

Türkiye'nin Suriye politikasının özeti: Sirkeci-Kadıköy vapuru

09.07.2014

Hiç mi ders çıkarmayacağız, hiç mi nerede hata yaptığımızı sorgulamayacağız? O atılan nutukları, komşularla sıfır sorundan komşularının iç işlerine karışan Türkiye'ye nasıl savrulduğumuzu hiç mi sormayacağız?

Muhalefetin kaybetse de kazanma formülü

08.07.2014

Eğer İhsanoğlu %35'lerde kalırsa bu sadece Köşk'ü kaybetmek anlamına gelmez. Çatı, iki liderin üzerine çöker. Ama %45'lere yaklaşırsa bu çatıyı, 'seçim ittifakı'na çevirip kazanca dönüştürür.

İhsanoğlu tamam dedi, peki ya Erdoğan ve Demirtaş?

05.07.2014

Change.org'da geçen hafta adayları ekranda tartışmaya çağıran bir kampanyası başladı. Ben de bu çağrıyı dikkate alarak cumhurbaşkanı adaylarına açık bir çağrı yaptım. İlk yanıt İhsanoğlu'ndan geldi. Şimdi Erdoğan ve Demirtaş'ın yanıtı merak ediliyor.

Eyüp Can adlı yazarın, bu sitede yayınlanan tüm köşe yazıları sadece yazarı ve yazıyı yazmış olduğu kurumu bağlamaktadır.