Yazı Arama Motoru Yükleniyor, Lütfen Bekleyiniz..

Şifre:


Dr. Alper Hasanoğlu

Dr. Alper Hasanoğlu

Mail Gönder
Sistemdeki Toplam Yazı Sayısı: 143
Dr. Alper Hasanoğlu TÜM KÖŞE YAZILARI

Ertelemek gerçekten bir sanattır...

28.09.2014

"Biliyoruz ki erteleme yalnızca bir belirti. Buz dağının görünen kısmı. Bizim esas olarak ertelemenin kökeninde yatan şeyleri incelememiz gerekiyor bence, siz ne dersiniz?"

Histerik erkek...

21.09.2014

Histerik kişinin dramatik ve teatral davranışları vardır, olaylara abartılı tepkiler gösterir, aşırı korku ya da öfke ve bazen de aşırı sevinç.

Agresifim çünkü takıntılıyım...

14.09.2014

Takıntılı erişkinde, belli takıntılı davranış biçimleri gelişmiş olur. Bunlardan en sık görüleni onun duyguları ve özellikle agresyonuyla oldukça dikkatli bir şekilde başa çıkma çabası göstermesidir.

Değişmekten korkmak ve aşk...

31.08.2014

Takıntılı birey her şeyi olduğu gibi, duygularını da kontrol altında tutabilmek ister. Çünkü duygular inişli çıkışlı, öznel ve geçicidir. Aşk ve tutku en tehlikelisidir, çünkü öngörülemez, akıldışı ve bir anlamda zayıflık belirtisidir.

Narsistik haset...

24.08.2014

Nörotikler ve narsistler haset duygusunu birbirlerinden tamamen farklı yaşarlar. Nörotiğin haset duygusuna daima suçluluk duygusu da eşlik eder

Kadın aşkı yarattı....

17.08.2014

Romantik aşkın tarihini isyankâr kadınlar başlattı. Bu isyankâr kadınların en bilineni Héloise'dir. Héloise'le Abelard'ın aşk ve dehşet hikâyesi çarpıcılığını gerçek olmasından alır.

Narsist erkek...

10.08.2014

Narsist erkek kendini yere göğe koyamaz, her şeyi başaracağını düşünür, her şeye hakkı vardır, başkaları onun için vardır sanki ve onun bütün isteklerini yerine getirmek zorundadır. Onlarla işi bittiğinde dönüp yüzlerine bakmaz. Empati yeteneği yoktur

Bir kez daha Borderline kadın...

03.08.2014

Geçen haftaki 'Borderline kadını' yazımı farklı tepkiler geldi. İyi bulanlar da oldu, seksist bulunlar da. O nedenle bu hafta hiç espri yapmadan yazıyorum. Çünkü humor sanırım bu ülke topraklarını çoktan terketmiş...

Dr. Alper Hasanoğlu adlı yazarın, bu sitede yayınlanan tüm köşe yazıları sadece yazarı ve yazıyı yazmış olduğu kurumu bağlamaktadır.