Yazı Arama Motoru Yükleniyor, Lütfen Bekleyiniz..

Şifre:


Dr. Alper Hasanoğlu

Dr. Alper Hasanoğlu

Mail Gönder
Sistemdeki Toplam Yazı Sayısı: 121
Dr. Alper Hasanoğlu TÜM KÖŞE YAZILARI

Muhafaza etme arzusunun nafile çabası

13.04.2014

Hepimizin içinde belli bir oranda süreklilik ve ölümsüzlük arzusu vardır ve yok olup gitmekten korkarız. Bu nedenle kimimiz pul biriktirir, kimimiz harcayamayacağı kadar çok para.

Masumiyeti geri istiyorum

06.04.2014

Hiçbir yere de gitmek istemiyorum, burada, İstanbul'da doğdum, İstanbul'da öleceğim. Sadece masumiyeti geri istiyorum, gerisini ben hallederim.

Sahneden inemeyen kadın...

30.03.2014

Sahne şovu narsiste bir süre iyi gelir ama narsist erkek, tek bir sahne kızıyla yetinemeyeceğinden kısa sürede başka bir histerik kadın aramaya çıkar. Sahneden kovulan kadın da gözyaşları içinde...

"Sende kalan eşyalarım..."*

23.03.2014

Bir arkadaşım, ayrıldığı sevgilisinin teknede kalan giysilerini dört aydır kapının yanındaki kolide tutuyor, gönderemiyor. Kolay değil nokta koymak...

Türk ulusu suçludur!

16.03.2014

türk halkı, ne 1915'te katledilen Ermeniler ne de Güneydoğu'da öldürülen Kürtler için ses çıkarmıştır. Türk insanının hep haklı gerekçesi olmuştur susmak ve göz yummak için.

Aidiyet duygusu...

09.03.2014

Her gittiğin yerde aynI kafelere gitmenin, kafede aynı masaya oturup aynı garsona aynı şeyi sipariş etmenin, aynı bakkala gitmenin bir anlamı olmalı.

Kendini sevememek ve depresyon

02.03.2014

Birey kendini sevmeden yeteri kadar ruhsal doyum ve yeterlilik hissedemez. Ülkemizin içinde bulunduğu durum nedeniyle toplumu da birey gibi anlamaya çalışıyorum.

Sevgi ve ahlak...

23.02.2014

Sevmek buyurulamaz bir şey olduğuna göre, kutsal kitapların sev emrini ne yapacağız?

Dr. Alper Hasanoğlu adlı yazarın, bu sitede yayınlanan tüm köşe yazıları sadece yazarı ve yazıyı yazmış olduğu kurumu bağlamaktadır.