Yazı Arama Motoru Yükleniyor, Lütfen Bekleyiniz..

Şifre:


Cengiz Çandar

Cengiz Çandar

Mail Gönder
Sistemdeki Toplam Yazı Sayısı: 617
Cengiz Çandar TÜM KÖŞE YAZILARI

Ortadoğu’nun “Otuz Yıl Savaşları”…

23.07.2014

Yer Süleymaniye. Güney Kürdistan. Tarih 5 Mart. "Mezhep Çatışması ve Bölge'nin Geleceği" başlıklı panelin üç konuşmacısından biriydim. En ön sırada, şu sırada Irak cumhurbaşkanı adaylarından biri olan ve Süleymaniye'de ikincisi yapılan uluslararası forumun "patronu" Barham Salih oturuyordu. Sanırım ...

Ortadoğu'nun "Otuz Yıl Savaşları"

23.07.2014

86 yaşına gelmiş ama zihin melekeleri dipdiri gözüken Brzezinski, "Ortadoğu'da olup bitenlerle, birkaç yüzyıl önce Avrupa'da Otuz Yıl Savaşlarında olmuş olanlar arasında paralellikler görüyorum" diyor.

Dış politikanın iflâs fotoğrafı...

20.07.2014

Ne derseniz deyin, Türkiye, dış politikada uluslararası ve bölgesel ağırlığını kaybetmiştir. Bunun ceremesini çekenlerin başında, maalesef, Gazze'deki Filistin halkı geliyor.

İsrail saldırganlığı ve Türkiye'nin etkisizliği

19.07.2014

İsrail'in haksızlığı, adaletsizliği, saldırganlığı, yani bu gerçeklerin her biri ve toplamı, Türkiye'nin geldiği noktada Filistin halkının hayrına hiçbir şey yapamayacağı gerçeğini, ne yazık ki, ortadan kaldırmıyor.

'3 dakika 25 saniye' süren otoriterleşme itirafı...

17.07.2014

ABD'nin yeni Ankara Büyükelçisi, Türkiye'ye gelebilmesini Erdoğan'ın kumandasındaki ülkenin gidişatının otoriterleşme yönünde olduğunu itiraf etmesine borçlu.

'Gönlümün cumhurbaşkanı'

16.07.2014

Demirtaş, halkın en mazlum kesiminden geliyor. Ama, buna rağmen Erdoğan gibi mazlumluğu kibrinin "mağduriyet kamuflajı" gibi sunmuyor. Ona oy vermek demek, olması gereken kişiye oy vermek demektir. Olmaması gereken kişiye karşı durmak demektir.

Kimi, niye mi tutuyorum?

13.07.2014

Eğer, "futbol sadece futbol değildir" düsturunu kabul ediyorsanız bu yazıyı da farklı bir gözle okuyup, değerlendirebilirsiniz.

Brezilya için Almanya dersleri

12.07.2014

Brezilya Devlet Başkanı Dima Rousseff, "Dibe Vuran Ev Sahipleri Alman Devrimi'ni Taklit Etmelidir" başlıklı yazıyı okumalı. Yazı, Almanya'nın 2004 Avrupa Şampiyonası'nı tek bir galibiyet alamadan elenmesinden çıkardığı dersleri anlatıyor.

Cengiz Çandar adlı yazarın, bu sitede yayınlanan tüm köşe yazıları sadece yazarı ve yazıyı yazmış olduğu kurumu bağlamaktadır.