Yazı Arama Motoru Yükleniyor, Lütfen Bekleyiniz..

Şifre:


Cengiz Çandar

Cengiz Çandar

Mail Gönder
Sistemdeki Toplam Yazı Sayısı: 644
Cengiz Çandar TÜM KÖŞE YAZILARI

IŞİD’in Kobani saldırısı ve Türkiye’nin “Kürt darboğazı”…

20.09.2014

Son günlerde Kürt siyasi hareketinin yayın organlarında Kobani konusunda "alarm zilleri" çalıyordu.

IŞİD'in Kobani saldırısı ve Türkiye'nin "Kürt darboğazı"...

20.09.2014

AKP iktidarının Suriye'deki "açmazı"nın özü budur; hep bu olmuştur ve Türkiye'nin dış politikasının Suriye krizinde niçin "batmış olduğu"nun da en önemli ipuçlarından birini ifade eder: Kürtlerin, ileride Türkiye'ye de emsal teşkil edecek şekilde özerklik uygulamasının önlenmesi...

Yokuş yukarı koşu...

18.09.2014

Tayyip Erdoğan'ın Fitch ve Moody's'i hedef tahtasına oturtmaları, söz konusu kuruluşların son raporlarında, Türkiye'de ekonominin karşı karşıya bulunduğu siyasi risklere yer vermiş olmalarından kaynaklanıyor.

IŞİD ile "al takke, ver külâh"...

17.09.2014

Irak ve Suriye'deki yayılması ve ilân ettiği "devlet"in bekası, IŞİD'in Suriye petrol havzaları üzerinde kurduğu kontrol ve bu petrolü en büyük ölçüde Türkiye üzerinden dışarı çıkarıp, satmasıyla mümkün olabiliyor.

'Yeni Türkiye' 'Yeşil Kemalizm' mi?

31.08.2014

Kemalizm'in başarısı, kim ne derse desin, bir yüzyıla yakın, 80 yıl kadar sürdü. 'Yeşil Kemalizm'in daha ilk günlerindeyiz

"Yeni Erdoğan hükümeti" ve "Zafer Bayramı"

30.08.2014

Ekonomi ve Dışişleri'ndeki "tercihler" belli ki, 2015 yılındaki genel seçimlere kadar, uluslararası piyasaların ve Batı dünyasının AKP karşısında "silahsızlandırılması"nı ve seçimlerde arzulanan sonucu tehlikeye sokmamak hesabına dayalı tercihler.

Veda ve başlangıç...

28.08.2014

Davutoğlu'nun Gezi ve 17 ile 25 Aralık için söyledikleri, "Sayın Cumhurbaşkanı"nın "tercihindeki isabeti" haklı çıkartan cinsten, onu "teyid edici" nitelikteydi.

"Yeni Türkiye"nin İslâm Devleti ile imtihanı...

27.08.2014

Görünen o ki, enerjik bir anti-İD Amerikan-Batı politikasıyla birlikte ve Batı basınında bu konuda artan haber ve bilgi akışıyla, Türkiye, bir tavra zorlanmak isteniyor.

Cengiz Çandar adlı yazarın, bu sitede yayınlanan tüm köşe yazıları sadece yazarı ve yazıyı yazmış olduğu kurumu bağlamaktadır.