Yazı Arama Motoru Yükleniyor, Lütfen Bekleyiniz..

Şifre:


Cengiz Çandar

Cengiz Çandar

Mail Gönder
Sistemdeki Toplam Yazı Sayısı: 634
Cengiz Çandar TÜM KÖŞE YAZILARI

Obama'nın başarısı, başarısızların yükselişi...

21.08.2014

ABD'nin İD'ye karşı "ölçülü" de olsa harekete geçmesi, "yerel aktörler"in de "sahada" seferber olmalarına yol açtı. Bu "yerel aktörler" arasında Türkiye pek yok.

"Batı dünyası" ve bizim "dünya lideri"...

20.08.2014

Dünyanın ve kendi ülkelerinin bunca sorunu gündemde iken, Washington Post'un, New York Times'ın ve İngiltere'de The Guardian'ın başyazılarının Tayyip Erdoğan'a ağır eleştirilerle yüklü içeriklere ayrılması, Almanya'nın Türkiye'nin "kabul edilemez" bulduğu "espiyonaj skandalı"na karşı gayet umursamaz...

AKP'ye dair...

17.08.2014

AKP'nin "Reis'in iradesi"ne "tümüyle tabi" bir parti haline gelmesi bakımından 27 Ağustos, önemli bir kilometre taşı olacak.

Abdullah Gül'e "vefasızlığın" "dış faturası" var mı?

16.08.2014

Moody's, "Türkiye fotoğrafı"nın, 2015'te parlamento seçimleri yapılana kadar netleşmeyeceğinin altını çiziyor. Yeni başbakanı ve ardından AKP'nin iç dinamiklerinin nasıl seyredeceğini görmek istiyor. Bu ne demek?

'Yeni Türkiye' ve Abdullah Gül'ün yeri...

14.08.2014

Son derece parlak ve başarı kişisel kariyerini, Çankaya'ya halk oyu ile çıkan ilk Türk cumhurbaşkanı olarak taçlandıran Tayyip Erdoğan'ın, cumhurbaşkanlığını, "başkanlık-yarı-başkanlık rejimi"ni yerleştirmek için değerlendireceğine kimsenin kuşkusu olmamalı.

Erdoğan'ın 'Yeni Türkiye'si'ne giriş...

13.08.2014

'Yeni Türkiye'nin yeni sorunları olacak. Bu sorunlar 'Milletin Adamı'nı kısa sürede eskitme riskini de barındırıyor...

Türkiye, Ortadoğu'da 'değişmek' zorunda...

10.08.2014

"Bizim mahalle" yani Ortadoğu, karışık ve sıkıntılı. Türkiye'nin önünde zor bir dönem var. Kendisinden Ortadoğu'da beklenen rolü, ne yazık ki, yerine getiremediği görünüyor.

Türkiye, 'İslam Devleti'nin neresinde?

09.08.2014

Denetimi altına aldığı ya da yönetimini kurduğu topraklara genişletmekte olan İD (IŞİD), şu an itibarıyla İngiltere'den daha büyük bir alana hükmediyor... Erdoğan-Davutoğlu ikilisi, Türkiye'nin burnunun dibinde "ikinci özerk Kürdistan doğmasın ve Türkiye Kürtlerinin gelecekteki muhtemel taleplerinin...

Cengiz Çandar adlı yazarın, bu sitede yayınlanan tüm köşe yazıları sadece yazarı ve yazıyı yazmış olduğu kurumu bağlamaktadır.