Yazı Arama Motoru Yükleniyor, Lütfen Bekleyiniz..

Şifre:


Ahmet Mümtaz Taylan

Ahmet Mümtaz Taylan

Mail Gönder
Sistemdeki Toplam Yazı Sayısı: 64
Ahmet Mümtaz Taylan TÜM KÖŞE YAZILARI

İyi! En iyi!..

27.09.2014

Varsayalım berbat bir okul ya da ekolün en çalışkan, en başarılı öğrencisisiniz. Bu sizi "en iyi"nin sularına götürür mü?

Cumhurbaşkanım olur musun?

09.08.2014

Oyunuzu kullanınız. Adayınız seçilirse katkınız eşsiz olacak. Seçilemezse; cumhur tarafından seçilmiş ilk cumhurbaşkanına kendisine oy vermeyen yurttaşları da dikkate alarak çalışması gerektiği konusunda güçlü bir sayısal mesaj vermiş olacaksınız. Bu da eşsiz bir katkıdır demokrasiye.

Bizim Sevda'mız...

25.07.2014

En iyi öğrencisi değilim Sevda'mızın ama; -O muhakkak DTCF'li bir inektir- derslerini anlayana kadar zihnimin tahtasından silmedim. Sevda Hoca'yı düşündükçe ağlamaktan, sümüğümü çekmekten kurtulup gülümsemeye başladım galiba... Sirkeci civarında...

Benzemesin kimse sana!..

06.07.2014

Yol alıyoruz ama bir yere gitmiyoruz. Heryere gidiyoruz ama yeni bir yere varamıyoruz. Her gittiğimiz yerde aynı şeyi yemeye içmeye, aynı çulu çaputu giymeye kuruluyoruz.

Anneme 'toplum mühendisi' olduğumu söylemeyin!

21.06.2014

Ben yeni bir Radikal yazarı, en başından beri Radikal okuruyum. Kâğıda basılmış son Radikal.. Okuru olarak hüzne çağırıyor beni.

Şampiyonlar... Babalar...

14.06.2014

Bozüyük'te köyün takımı çimhokeyinde Türkiye şampiyonu olmuş. Haydi buyrun! Dizi senaryosunda böyle bir şey yazsan 'uçmuş' derler. Çimhokeyi mi? Tövbeler olsun.­

Üç haziran

07.06.2014

Nâzım, kıymetini bilenlerin gözünde hiçbir zaman itibarını yitirmedi kuşkusuz. Ancak devletin kendi zafiyetini ve evrakını hayatın gerçeklerine göre düzeltmiş olmasından mutluluk duyduk.

Pek Latin bir 'Gezi'

31.05.2014

Ders çıkarmak, dost edinmek yoldan toplanmış hediyelerdir. Barış, dostluk, daha çok özgürlük için gidilen her 'Gezi' güzeldir.

Ahmet Mümtaz Taylan adlı yazarın, bu sitede yayınlanan tüm köşe yazıları sadece yazarı ve yazıyı yazmış olduğu kurumu bağlamaktadır.